עיצוב חדר נוער

עיצוב חדר נוער

עיצוב חדר נוער

אחד מהאמצעים איתם אנו מאפשרים לילדנו רמת חיים גבוהה, הוא ב"תפירת" חדר מגורים שמתאים לו, אך גם כזה אשר משאיר מספיק מרחב להתפתחותו העתידית וחיפוש דרכו. חדר מגורים לילדינו הוא חדר נוח, מאיר פנים, בעל פונקציות ברורות להקל על סידורו, בעיצוב אשר מתאים לטעמו של הילד, ושקל לחזור ולעצבו ולערוך בו שינויים כשגילו של הילד עולה, לדוגמא, חדר ילדים לילד בגיל הטף מאבד מהרלוונטיות העיצובית שלו כשהילד נכנס אל העשור השני של חייו, ולכן צריך לעצב חדר מזמין ומזוהה עם הילד אך גם כזה שניתן וקל לשנותו ללא הוצאות ניכרות. הבדל גדול בעיצוב ניתן לראות בעיצוב לבנים ועיצוב לבנות, חדר ילדים בנות ישא מאפיינים רכים ומזוהים יותר עם המין היפה, בעוד שעבור בן, חדר ילדים בנים ישא עיצוב פונקציונלי יותר שבו הדגש יהיה על מה שבאופן מסורתי מושך בנים למשחק בגילאים אלו, וכמובן בהתאם לטעמו של ילדכם.

מודעות גדלה לעיצוב

חדר עיצוב לבנים יהיה בעל מאפיינים צבעונים יציבים יותר ובאופן מסורתי ינטה לכיוון הגוונים הכחולים, חשוב לציין שבחברה המגוונת והמכבדת מיעוטים שונים, הפשטנות של כחול שווה בנים, וורוד שווה בנות, אינה תקפה, ילדים יכולים ומוזמנים לאהוב צבעים שונים ומגוונים מבלי שהדבר יאיים על זהותם המתעצבת, אך חדר ילדים בנים מיועד גם לאירוח חברים בגילו של הילד, ולכן רצוי שהחדר יענה בעיצובו למקובל, על מנת שלא יבליט את הילד וייצור אי נעימות. חדר ילדים לבנים ניתן לבנות בפרשנות מתמשכת והדרגתית בין ההורים לילד ובכול פעם להוסיף פריט לחדר, או לרכוש עיצוב כולל בטעם מצויין ובקריטריונים עיצובים גבוהים.

ישנם כיום מעצבים מומחים רבים שמומחיותם בחדרי ילדים, בריהוט, בעיצוב טפטים ומדבקות שניתן להדביק ולקשט בהם את החלל לפי טעמו של הילד, ובחירה ובאיזון של בין כול המרכיבים השונים. חדר ילדים בנים צריך להוות חלל מוגדר ומוגן של הילד, נוח לאירוח ומזמין, וחלל המסייע בהתפתחות והגדרת זהותו העצמית. לרוב בנים יעדיפו את הבולט במאפייני המגדר, כמו מדבקת מכונית ספורט אדומה, מאפייני ספורט אהוב וכדומה, ניתן בהחלט לעצב לפי קווים אלו, וניתן אף לרכוש כאלו מהמוכן, ויהיו בנים שיעדיפו עיצוב מכיל ופחות מזוהה לפי טעמם האישי.

תגיות: