הטיפים שיעזרו לכם לעצב את הדירה השכורה

יש הרבה דרכים לעצב דירה להשכרה בהוצאה לא גבוהה. המטרה העיקרית צריכה להיות שימוש בריהוט ורסטילי. היות ומדובר על דירה שכורה שצפויה לשרת אותנו למשך תקופה מוגבלת, אין טעם להשקיע בריהוט ייחודי. במילים אחרות, עדיף לבחור פריטי ריהוט שיכולים להשתלב בכל סוג של דירה או בית. אין סיבה לקחת מידות ספציפיות ולהתאים את הריהוט למרחק הקיים בין המטבח לסלון או בין הקירות לטלוויזיה.

ככל שהריהוט יהיה יותר ורסטילי, כך נוכל לחסוך בהוצאות בעתיד. בנוסף, לריהוט יש תפקיד פונקציונאלי. הוא משנה את אופי החלל מבחינה אסתטית אך השימוש בו יומיומי. ריהוט ורסטילי יאפשר לנו להתרגל במהירות לשגרה החדשה ולהפוך את הדירה למקום שמרגיש כמו בית.

אחרי שבוחרים ריהוט קל יותר לעבור לשאר האלמנטים הדקורטיביים. הטיפ בהקשר הזה הוא להתעניין בפתרונות צביעה. מי שיש לו מעט רקע טכני וזמן פנוי יכול בעצמו לצבוע את הקירות, לסייד את חדרי האמבטיה והשירותים ולהקנות לדירה מראה מזמין. צביעה משמשת גם לטובת הסתרת פגמים בעלות מינימאלית וניתן לתאם אותה מול בעלי הדירה. מצד שני, יש להיזהר מצביעה של קירות מתקלפים או עובש ללא טיפול במוקד הבעיה. הצביעה היא פתרון לתסמינים בלבד ולא מומלץ לשכור דירה עם נזילות שעלולות לגרום נזקים בלתי הפיכים.

קביעת מסגרת התקציב והגדרת מטרות העיצוב

יש להבחין בין עיצוב ושיפוץ של דירה שכורה. בעוד התקציב עבור עיצוב מחדש יכול להסתכם בכמה מאות שקלים בלבד, השיפוץ דורש הקצאה של עשרות אלפי שקלים ומעלה מכך. בעל הדירה אחראי בדרך כלל על עלויות השיפוץ או שניתן לגלם אותן בתוך הסכם השכירות, בעוד העיצוב הוא פונקציה של רצון הדיירים. רצוי לקבוע את מסגרת התקציב לפני שמחליטים לעצב או לשפץ דירה קיימת ולהחליט על המטרות. אפשר להתייעץ עם מעצבי פנים ואנשי מקצוע, לשאוב השראה מתמונות באתרי אינטרנט ולשמוע חוות דעת של חברים או בני משפחה.

מלבד האמור לעיל, קיימים הרבה פתרונות עיצוב שעולים בקנה אחד עם מסגרת התקציב של זוגות צעירים או רווקים שעוברים לדירה שכורה בפעם הראשונה. פתרונות כאלה יכולים להיות לדוגמא טפטים, וילונות או מוצרי טקסטיל. כריות קטנות שמפוזרות בצורה נכונה על הספות ובחדרי השינה מעניקות לבית אווירה כפרית ואינטימית. לחילופין, וילון מתכת נגלל במטבח ובשירותים יתאים לעיצוב מודרני. סגנונות עיצוב נשענים לעיתים קרובות על טפטים ווילונות ובעלי הדירה יכולים לבחור את הכיוון המתאים עבורם.

אפשר לעצב דירה שכורה בהוצאה מינימאלית במידה וקובעים בצורה נכונה את סדר העדיפויות. אם מעוניינים לעצב דירה ריקה לחלוטין, יש לרכוש ריהוט ורסטילי ולחשוב כיצד להשתמש בו גם בדירות הבאות. לאחר מכן עוברים לפתרונות צביעה, מחפשים וילונות או טפטים וקובעים את מסגרת התקציב.