חדר משחקים ביתי לימודי לילדים

מעבר לזה שכל הורה שואף כי הילד יבלה את שעות הפנאי שלו בחדר שלו, תוך כדי שהוא לומד כיצד להעסיק את עצמו, חדרו של הילד או פינת המשחקים אם יש כזו בבית, חייבת לשמש את הילד גם מהפן הלימודי. המשמעות היא שכל המרכיבים של החדר חייבים לשמש כמו לצרכי המשחק וכך גם לצרכי הלמידה או לאפשר את השילוב בין שניהם, מכיוון שזוהי המתכונת הנכונה ללמידה אפקטיבית, תוך כדי משחק ויצירה. לשם כך, חשוב כי הדרך שבה מסודר החדר תאפשר לילד נגישות לכל הדברים שלו וגם שהחדר והתכולה שלו יעוררו את הדמיון ואת הרצון לנסות להפליג בעזרת הדמיון למקומות אחרים. לוח זכוכית מחיק הוא אביזר לימודי שיכול לשמש את הילד כמו ללמידה וכך גם ליצירה, לכן מדובר על אביזר המתאים לילדים בכל הגילאים, כמו לילדי הגן וכך גם לילדי בית הספר.

 לצרכי הלמידה

כאשר מתכננים את התכולה של חדרו של הילד או של פינת המשחקים שלו, כדאי לחשוב על האביזרים שיאפשרו יצירה מעניינת וכאלה שיעודדו למידה. במידה וישנם אביזרים המאפשרים גם וגם הרי שהם בגדר חובה בפינת המשחקים. אחד כזה הוא לוח זכוכית מחיק, מכיוון שעליו ניתן לפתור תרגילים ולצייר צורות, ניתן גם לכתוב עליו את רשימת המטלות שהילד קיבל בבית הספר או להדגים על הלוח פתרונות אפשריים לתרגילים. הדגמה ויזואלית משפרת את תהליך הלמידה ומעודדת את פיתוח הזיכרון, לכן הדגמות כאלה יהיו מאוד אפקטיביות במיוחד בזמן הכנת שיעורי הבית. שימוש בלוח יעודד את הילד לשתף אתכם במשימות שהוא קיבל בבית הספר ותוכלו להיות חלק מתהליך הלמידה שלו תוך כדי שאתם מדריכים אותו כיצד להשתמש נכון בלוח היעיל הזה.

 

לצרכי המשחק

במידה ויש לכם בבית פינת משחקים שמיועדת אך ורק למשחק ויצירה, מקום זה מחייב שיהיו בו אביזרים פשוטים וקלים לניקוי שיעניקו לתהליך הלימודי של הילד אפקט יצירתי. לוחות מחיקים מגנטיים או לוחות זכוכית מחיקים הם אביזרים חיוניים במקום שבו הילד לומד ומשחק, מכיוון שהם מאפשרים מגוון רב של שימושים בין היתר גם למשחק. היתרון העיקרי בשימוש בלוחות כאלה בא לידי ביטוי בכך שהלוחות הללו מאפשרים לשלב בין תהליך המשחק לתהליך הלמידה וגם בכך שהם הופכים את הלמידה לתהליך כיפי שהילד ירצה לקחת בו חלק. הלוחות הללו מגיעים בשלל גדלים וזה מאפשר להתאים אותם לגודלה של פינת המשחקים ולוחות זכוכית שאינם מכבידים על הסביבה משאירים גם את הפינה הקטנה ביותר ללא עומס יתר.