כיצד לעצב את המשרד הביתי

עבודה מהבית מבטיחה שורה ארוכה של יתרונות. היא מאפשרת ניהול עצמאי של הזמן, משאירה מקום לבילוי משפחתי וגם מייצרת הכנסות שלא דורשות הוצאות קבועות וגבוהות. היום ניתן בקלות להקים עסק ולעבוד עליו באופן דיגיטלי לחלוטין בעזרת שירותים תומכים דוגמת אקטיבטרייל ואחרים. התוצאה היא שהרבה עצמאיים ובעלי עסקים בוחרים להקים משרד בבית. אפשר להפוך כמעט כל חדר למשרד ראשי עבור עסק קטן, או כמשרד נוסף לימים שלא מחייבים פגישות עם לקוחות.

הקמת משרד בבית היא בראש ובראשונה עניין של עיצוב נכון. העיצוב צריך לעלות בקנה אחד עם אופי העבודה וההתנהלות היום יומית. עיצוב משפיע על תחושת הנוחות, הביצועים, התפוקה והמוטיבציה. הוא קובע את מידת ההתאמה או חוסר ההתאמה לאירוח פגישות ולכן גם משפיע על ההכנסות. בניגוד למה שנהוג לחשוב, עיצוב של המשרד הביתי לא נובע משיקולים אסתטיים. העיצוב הוא כלי פונקציונאלי שאמור לשרת את בעל העסק ולהעניק לו יתרונות משמעותיים.

פינת ישיבה ופתרונות אחסון

התחילו לעצב את המשרד הביתי מהפריטים הבסיסיים ותוכלו לחסוך לעצמכם הרבה מאמץ. בדקו מה המיקום הנכון לפינת ישיבה וקחו בחשבון הצטברות של קלסרים, מסמכים וניירות על השולחן. החליטו האם לעבוד עם מחשב נייד או נייח ואל תשכחו חיבור זמין ופנוי לחשמל. פינת הישיבה צריכה להתאים לאופי העבודה שלכם גם מבחינת תאורה. נסו לשלב בין תאורה טבעית ומלאכותית כדי לחסוך בהוצאות אנרגיה, אך בשום פנים ואופן אל תסכימו לעבוד בסביבה חשוכה. שימו את הבריאות בראש סדר העדיפויות והגוף יחזיר לכם בתפוקה גבוהה לאורך זמן.

אחרי שתעצבו את פינת הישיבה המרכזית במשרד הביתי, תוכלו להמשיך עם פתרונות אחסון רלוונטיים. תוכלו לעצב את המשרד עם מדפי זכוכית, אלומיניום או מתכת, או לחילופין להעדיף ארון גדול לכל המסמכים. שמרו על סדר וארגון כבר בימי העבודה הראשונים וכך תוכלו לנהל מעקב. התייעצו עם אנשי מקצוע בכל מקרה של התלבטות, היכנסו לאתרי אינטרנט שעוסקים בעיצוב על מנת לשאוב השראה ותנו לדמיון שלכם להשתולל.

איך שומרים על מסגרת התקציב?

עיצוב של המשרד הביתי לא אמור לדרוש מכם שיפוץ מאסיבי או הוצאות של מאות אלפי שקלים. קודם כל, ארגנו מחדש את הרהיטים בבית. קחו מהסלון פריטים שיכולים להתאים למשרד והוציאו לחדרי השינה את כל הציוד שאינו רלוונטי עבור העבודה השוטפת. שנית, הגדירו מראש את מסגרת התקציב ונסו לשמור עליו. העדיפו לעצב את המשרד בהדרגה ואל תיכנסו לחובות מיותרים בגלל פנטזיות לא מציאותיות.

המשרד הביתי צפוי להפוך למקום שבו תבלו הכי הרבה זמן במהלך היום. עצבו אותו בצורה שונה משאר החדרים כדי שלא תחושו שחיקה, אך אל תחששו לבצע שינויים. בחרו את סגנון העיצוב שמתאים לכם והתחילו לעבוד עם מינימום הפרעות.